کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی دلایل استفاده از سنسورفشار
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

بهترین و تخصصی ترین مرجع سنسور فشار

بازدید : 13
يکشنبه 15 آبان 1401 زمان : 9:45

آیا می‌دانید سنسور فشار را در بازار با چه اسم هایی می‌شناسند؟ آیا میدانید سبک های گوناگون سنسور مو جود در بازار کدامند؟ آیا میدانید سنسور فشار در چه مواقعی و به چه منظوری گزینه به کارگیری قرار می گیرد؟ خوب میباشد در صدر با فشار آشنا گردیده تا بتوان وارفته خیس با انواع سنسور فشار و سعی آنان آشنا شد.
بلز پاسکال که یکی از وسیع ترین محققان میباشد در سال 1648 توانست طی آزمایشات بسیار متعددی متوجه نیرویی خواهد شد. آنگاه این نیرو را فشار نامید، و برای اندازه گیری آن نیز شیوه های مختلفی را ذکر نمود. فشار را در سال های به دور بوسیله فشارسنج اندازه گیری می کردند. او‌لین فشار شنج را در سال 1843 دانشمندی فرانسوی خلاقیت نمود. در سال 1930 مبدل های فشار پیاده سازی و اختراع شدند. بعد در سال 1967 یک کمپانی آمریکایی با اسم honeywell ساخته شد.

سنسور فشار توسعه یافته ترین متاع جهت اندازه گیری فشار مایعات و همینطور گاز ها است. ولی تکنولوژی ایجاد کرد سنسور ها امروزه با بسط های بسیار متعددی روبرو بوده میباشد. براین اساس چگونگی و کارآیی آنها به گذر زمان مجال بیشتر گردیده‌است. از این رو معمولا سیستم سنسورها بسیار غامض خیس و حساس خیس گردیده است. به این ترتیب شرکتهای بسیار توسعه یافته و امروزی میتوانند این مال را باکیفیت مطلوب ساخت کنند.

اسم های دیگر سنسور فشار

سنسور فشار را در بازار با اسم های بسیار متعددی شناسایی می نمایند. چون معمولا روند پیدایش و ساخت این سنسور ها بسیار طولانی بوده می‌باشد. برای مثال نام هایی که سنسور های فشار را با آن می‌شناسند عبارتند از:
• فشارسنج
• پیزومتر
• مبدل فشار
• ترانسمیتر فشار
• فرستنده فشار
• مانومنتر
• و...

البته ممکن می باشد سیستم کاری هر یک از آن ها مختلف باشد. ولی در نقطه پايان کلیه آنان عمل مشابهی را جاری ساختن داده و فشار متبوع را اندازه گیری می کنند.کاربرد گونه های سنسور فشار

1- اندازه گیری فشار
اصلی ترین کاربرد سنسور های فشار اندازه گیری فشار مایعات و یا این که گازها می باشد. معمولا اندازه گیری فشار در تجهزات هواشناسی، خودرو و هواپیما کاربرد بسیار بزرگ ای دارااست.
2- تست نشتی
در اینجا سنسور ها می‌توانند با اندازه گیری افت فشار، نشتی سیستم را تشخیص دهند.
3- اندازه گیری عمق و طول
از سایر کاربردهای سنسور مخصوص فشارف اندازه گیری عمق و طول مایع میباشد. با استفاده از این تکنیک می شود به راحتی برای اندازه گیری جسم های غوطه ور در آب مانند زیردریایی ها و یا این که حتی غواص ها به کار گرفت.
4- اندازه گیری طول از سطح دریا
دراین باره تغییرات فشار نسبت به طول از سطح دریا اندازه گیری می شوند. این گزینه میتواند برای موشک ها، هواپیما و هواشناسی کاربرد ویژه و حیاتی داشته باشد.
5- اندازه گیری جریان
در‌این‌راه اختلاف فشار دو سر یک تیوب را می شود به راحتی اندازه گیری نمود. این اختلاف فشار بسیار اندک بوده، به همین خاطر از سنسور های با زمانه کم استعمال می کنند.
تصویر2

انواع متعدد سنسور فشار

1- ترانسمیتر فشار سرگردان
این سنسور قادر است فشار یک نقطه را نسبت به فشار اتمسفر اندازه گیری نماید. حیران فشار تایر می تواند نمونه بسیار خیر و خوبی برای این مسئله باشد. برای مثال هنگامی که حیران فشار تایر عدد 0 را نشانه دهد، فشار داخلی تایر موازی با فشار اتمسفر یعنی 14.7 پوند بر اینچ مربع یا این که PSI می باشد.
2- ترانسمیتر فشار خلا
با استفاده از این سنسور می اقتدار فشار های زیر خیس از فشار اتمسفر را به راحتی اندازه گیری نمود.
3- ترانسمیتر فشار تفاضلی
این نوع از سنسور ها می توانند تفاضل در بین فشار چندین نقطه را اندازه گیری کنند.
4- ترانسمیتر فشار مهر گردیده
به عبارتی سنسور گیج می باشد با این تفاوت که کمپانی آفریننده معمولا این نوع از سنسور ها را در هنگام ساخت برای اندازه گیری فشار نسبت به فشار از سطح دریا پیاده سازی نموده اند.
5- ترانسمیتر فشار مطلق
این نوع از سنسور ها فشار نقطه ای خاص را نسبت به عدم وجود بدون نقص اندازه گیری می کنند.
تصویر3

سنسور های فشار از لحاظ تکنولوژی تشکیل داد

1- ترانسدیوسر خازنی فشار
در‌این سیستم برای سنجش فشار از مسافت صفحات خازن استفاده می نمایند. درین نحوه تغییراتی که در گنجایش خازن ایجاد می‌گردد تبدیل به تغییرات فشار می‌شود.سنسور فشار این نوع از سنسورها معمولا فشار های نادر را اندازه گیری می نمایند. در فیض برای آزمایشگاه ها می‌توانند آیتم ای بسیار مطلوب و کاربردی باشند.

2- ترانسدیوسر پتانسیومتری فشار
در‌این طرز فشار را با به کارگیری از تغییرات بیلوز اندازه گیری می کنند. بیلوز چیزی مشابه به بوق های کهن منحصر دوچرخه بوده که گشوده و بسته میگردند.
3- پیزوالکتریک
در‌این سیستم تغییراتی که در فشار تولید میشود سبب بوجود آمدن ولتاژ می‌شوند. دقت این نوع سنسور ها بسیار بالا بوده، در فایده استفاده از آنان نیز بسیار زیاد می باشد.
4- دیافراگم
کالا دیافراگم معمولا از استیل می‌باشد، که سطح بیرونی آن به صورت موج دار است. فشار های زیاد را با دیافراگم خرد و فشار های معدود را با دیافراگم خرد اندازه گیری می نمایند.
5- کپسول
به دو دیافراگم که به هم وصل گردیده و محیط در میان آنان را با استفاده از مایعات تراکم ناپذیر پر نمایند، کپسول گفته می‌شود.
توجه کپسول نسبت به دیافراگم بسیار بیشتر می‌باشد.
تصویر4

فاکتور های اساسی گونه های سنسور فشار
در هنگام خرید هر نوع سنسور باید به یک‌سری از فاکتور ها توجه نمود. یکی‌از مهم‌ترین آن‌ها بها سنسور میباشد، چون معمولا کاربرد و محل استعمال میتواند در هزینه ای که برای یک سنسور می شود متفاوت باشد.پرشین ابزار دقیق یکی‌از دیگر از فاکتور های اساسی اندازه گیری سختی می باشد که می تواند کمترین و بیشترین ترازو فشار اندازه گیری گردیده توسط سنسور را نشان دهد. ابعاد سنسور نیز می تواند اهمیت بسیار متعددی داشته باشند. سنسور های خرد و توده و جور معمولا به سنسور های بلندمرتبه ترجیح داده میشوند.
دمایی که سنسور فشار گزینه به کارگیری قرار میگیرد نیز عنایت بسیار متعددی دارد. چون برخی از سنسور ها برای به کار گیری در دمای بسیار ذیل و برخی دیگر برای دماهای بالا مطلوب می‌باشند. توجه و نوع اندازه گیری نیز حائز اهمیت فراوانی برای استفاده کننده می‌باشند. چون شخص می بایست از سرگردان، مطلق یا این که تفاضلی بودن سنسور اگاهی داشته باشد. مجال جواب بایستی در سنسور ها بسیار نادر باشد، بنابراین چگونگی و کارایی آن ها ارتقا می‌یابد.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 69
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 2
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 3
 • بازدید ماه : 15
 • بازدید سال : 771
 • بازدید کلی : 1114
 • کدهای اختصاصی