کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی کار با سنسور فشار آنالوگ
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

بهترین و تخصصی ترین مرجع سنسور فشار

بازدید : 13
چهارشنبه 5 بهمن 1401 زمان : 23:00


تفاوت سنسور فشار، ترانسدیوسر فشار، ترانسمیتر فشار، سوئیچ فشار و حیران فشار
سنسور فشار
اصطلاح “سنسور فشار” را می اقتدار یک توصیفی کلی برای هر تجهیزی در حیث گرفت که کمیت فشار را اندازه گیری کرده و خروجی قابل قبولی را در جواب به آن ارائه میدهد. به عبارت دیگر سنسور فشار به تجهیزی گفته می‌شود که فشار را اندازه گیری کرده و آن را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می نماید.

مجموعاَ سنسور فشار یک اصطلاح محصل میباشد که دربرگیرنده آحاد ترانسدیوسرهای فشار، ترانسمیترهای فشار و سوئیچ های فشار می‌گردد. همگی ترانسدیوسرها، ترانسمیترها و سوئیچ های فشار، نوعی سنسور فشار می باشند.

ترانسمیتر فشار (ترنسمیتر فشار)
ترانسمیتر فشار، تجهیز اندازه گیری فشاری میباشد که دارنده سیگنال خروجی سنسور فشار جریانی میباشد. به عبارت دیگر ترانسمیتر فشار، ولتاژ خروجی سنسور را به یک سیگنال الکتریکی جریانی تبدیل می نماید که معمولاً برای اتصال به لوپ جریانی استاندارد 4 – 20 mA پیاده سازی گردیده و به صورت عظیم در مراحل های کنترلی صنعتی گزینه به کارگیری قرار میگیرد.

در مقابل ترانسدیورهای ولتاژی، ترانسمیترهای فشار، یک خروجی جریانی با امپدانس ذیل دارا هستند و معمولا برای جابجایی سیگنال های 4 – 20 mA پیاده سازی گردیده اند. خروجی آن‌ها ممکن میباشد برای به کار گیری با لوپ جریانی ۲ سیمه یا این که حتی ۴ سیمه پیاده سازی خواهد شد که از هر دو نوع به صورت وسیعی در صنعت به کار گیری می گردد.

ترانسدیوسر فشار
ترانسدیوسر فشار، یک تجهیز الکترومکانیکی میباشد که مقادیر فشار را به یک سیگنال ولتاژی تبدیل پرشین ابزار دقیق می نماید. این ولتاژ خروجی میتواند در‌حد یک‌سری میلی ولت یا این که یک سری ولت باشد. به این ترتیب به صورت کلی ترانسدیوسرهای فشار به دو تیم تقسیم می‌شوند:

ترانسدیوسر فشار با خروجی میلی ولت
ترانسدیوسر فشار با خروجی ولتاژی


سوئیچ فشار
مغایر ترانسدیوسر و تراسنمیتر فشار که متناسب با همه تغییرات فشار یک سیگنال الکتریکی ساخت‌و‌ساز می نمایند، سوئیچ فشار (پرشر سوئیچ) تجهیزی میباشد که توانمند به تشخیص تغییرات در فشار سیال است و دارنده یک سوئیچ الکتریکی میباشد که می‌تواند در یک فشار مشخص (نقطه Set point) یک کنتاکت الکتریکی را گشوده یا این که بسته کند. به عبارت دیگر به محض اینکه فشار سیال از نقطه تهیه (Set point) بیشتر یا این که کمتر گردد (متناسب با نوع سوئیچ فشار)، سوئیچ تحریک گردیده شرایط ها کنتاکت را از وضعیت گشوده (NO) به موقعیت بسته (NC) و یا این که برعکس تغییر تحول می‌دهد. همینطور نقطه تهیه میتواند به طور یا این که اثبات یا این که قابل تهیه و تنظیم باشد.

حیران فشار
سرگردان فشار (پرشر سرگردان) یک تجهیز برای اندازه گیری و اکران فشار سیالات (مایعات و گازها) است. معمولا زمانی که درباره پرشر سرگردان کلام می‌کنیم به خاطر سرگردان های آنالوگ عقربه ای با ورقه اکران مدرج گردیده می‌افتیم. اما در واقع کلاً سرگردان های فشار به دو تیم تحت تقسیم میگردند:

حیران فشار (پرشر حیران) آنالوگ (Analog Gauge)
حیران فشار (پرشر سرگردان) دیجیتال (Digital Gauge)
سرگردان فشار آنالوگ
سرگردان های فشار آنالوگ، که اکثر اوقات به آن ها حیران مکانیکی یا این که حیران فشار عقربه ای نیز گفته می‌شود، از یک عقربه متحرک به خواسته اکران دادن ترازو فشار ورودی بر روی یک کاغذ اکران مدرج گردیده به کارگیری می نمایند. حیران های فشار آنالوگ به طور تقریب تمامی جا یافت می‌شود چون مورد ای ظریف و ارزان بها را ارائه می‌دهد که به تغذیه و تعمیر و محافظت احتیاجی ندارد.

حیران های فشار دیجیتال
سرگردان های فشار دیجیتال از سنسورها و ریز پردازنده های توسعه یافته برای اکران بسیار ظریف فشار بر روی یک نمایشگر دیجیتال به کار گیری می نمایند. گرچه حیران های فشار دیجیتال به صورت کلی گران خیس از سرگردان های فشار آنالوگ میباشند، البته خصوصیت های جذابی به یاور دارا‌هستند که آنان را برای کاربرد های متعدد مطلوب می سازد.

تفاوت بین سنسورفشار، ترانسدیوسر فشار، ترانسمیتر فشار، سوئیچ فشار و حیران فشار چیست؟

برای یقین از گزینش تجهیز مطلوب به مراد استعمال در کاربرد آخری، فهم تفاوت در معانی این اصطلاحات بسیار اصلی میباشد. به ویژه تفاوت هایی که در ارتباط هزینه، قدرت مصرفی، آلرژی در قبال نویز و محدودیت های مرتبط با سیم کشی و نصب وجود داراست.

معمولا اصطلاحات سنسور فشار، ترانسدیوسر فشار، ترانسمیتر فشار و سوئیچ فشار کلمه و واژه های Interchangeable می‌باشند که به مکان یکدیگر آیتم به کارگیری قرار می‌گیرند، ولی آیا تفاوتی دربین این سه تجهیز وجود دارااست؟

به چه شکل می قدرت تفاوت های در بین این اصطلاحات تشخیص اعطا کرد؟


در‌این نوشته ی علمی به معرفی بدون نقص سنسور فشار، ترانسدیوسر فشار، ترانسمیتر فشار، سوئیچ فشار و سرگردان فشار خوا‌هیم پرداخت و همینطور مشخصات، تفاوت ها و مزیت های هرکدام نسبت به یکدیگر را ذکر خوا‌هیم نمود.

بیشتر بدانیم

اجزای ترانسمیتر فشار و ساختمان داخلی آن
ساختمان داخلی سنسور فشار
اجزای ترانسمیتر فشار و ساختمان داخلی آن
تفاوت فی مابین سنسور فشار مطلق،سنسور فشار حیران و سنسور فشار دیفرانسیل چیست؟
در امکانات اندازه گیری فشار همواره فشار نسبت به یک مرجع مشخص و معلوم اندازه گیری می‌گردد.

سنسور فشار مطلق (Absolute): در‌این سنسور فشار مرجع اندازه گیری فشار، خلاء مطلق یا این که وکیوم (Perfect Vacuum) است.

سنسور فشار سرگردان (Gauge): درین نوع سنسور فشار مرجع اندازه گیری فشار، فشار جو (اتمسفر) یا این که به عبارتی فشار هوای گوشه و کنار کره زمین میباشد.

سنسور فشار دیفرانسیل (Differential): این نوع از سنسور های فشار، اختلاف فشار دربین دو خط فشار (نقطه فشار) که هر دو تحت عنوان ورودی به طور هم‌زمان به سنسور وارد می گردند را اندازه گیری می نمایند.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 69
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 109
 • بازدید ماه : 371
 • بازدید سال : 1611
 • بازدید کلی : 1954
 • کدهای اختصاصی