کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی اندازه‌گیری فشار و تاریخچه‌ای کوتاه
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

بهترین و تخصصی ترین مرجع سنسور فشار

بازدید : 5
پنجشنبه 6 بهمن 1401 زمان : 20:56


سنسور فشار (ترانسمیتر فشار) چیست ؟
سنسور فشار یا این که ( ترانسمیتر فشار) یک تجهیز اندازه گیری فشار می‌باشد که پارامتر مکانیکی فشار را به یک سیگنال خروجی الکتریکی تبدیل می نماید.
موعظه جهت گزینش سنسور فشار متناسب با نوع کاربرد و حالت محیطی همواره یکی مهم ترین نیاز های صنعتگران و ماشین سازان می باشد. در اکثری از موردها نیازی به صرف هزینه زیاد برای تنظیم سنسور فشار وجود ندارد اما در بعضا از کاربرد های خاص و حساس گزینش اشتباه سنسور و عدم اعتنا به خصوصیات فنی آن میتواند سبب به صدمات و خسارات جبران ناپذیر خواهد شد.

تعریف‌و‌تمجید فشار
در مکانیک سیالات، فشار عبارت میباشد از نیروی معمولی اجرا شونده بر روی یک سطح.
از نظر ریاضی، ترازو فشار (P) در یک نقطه به طور تحت معین می گردد:

تعریف‌و‌تمجید فشار
یکای SI (سیستم استاندارد در بین‌المللی واحدها) برای فشار، پاسکال (Pa) می باشد که اسمی میباشد که برای یک نیوتون بر مترمربع (N/m2) تعیین گردیده‌است.
مبنی بر ضابطه پاسکال، یک تغییر و تحول در فشار درهرمکان در یک سیال محدود، در موقعیت سنسور فشار سکون، به صورت کاهش نیافته به مجموع نقاط در سیال منتقل می شود.

واحدهای متریک آیتم به کارگیری برای اندازه گیری فشار، نیوتن بر متر مربع(N/m²) و معمولاً کیلو پاسکال (kPa) میباشند.به عنوان مثال، فشار اتمسفر در سطح دریا 101.3 کیلو پاسکال می باشد. واحدهای انگلیسی برای اندازه گیری فشار، psi و psf می باشند.

فشار یکی‌از مالامال کاربردترین کمیت های گزینه به کارگیری در صنعت های متعدد می‌باشد. طیف کبیر ای از گونه های سنسور فشار با خصوصیت های متنوع جانور میباشد که هر کدام متناسب با کاربردی خاص و شرایط محیطی متنوع پیاده سازی گردیده اند.

تعریف فشار در ویکی پدیا
فشار یک کمیت نرده‌ای است که به طور نیرو پرشین ابزار دقیق بر واحد سطح تعریف‌و‌تمجید می شود. یکای فشار در دستگاه میان‌المللی یکاها پاسکال است. یک پاسکال موازی یک نیوتون بر مترمربع (N/m²) میباشد. فشار گیج، فشاری می باشد که معمولاً در فشارسنج‌ها نماد داده می‌گردد و مقدار آن نسبت به فشار گوشه و کنار معقول میشود.
برای ذکر فشار از واحدهای متنوعی به کار گیری می‌گردد. پاسکال، پوند بر اینچ مربع، میلیمتر ردیف آب، اینچ جیوه، توشه و اتمسفر برخی از واحدهای مصرف شده برای ذکر فشار میباشد.

اندازه‌گیری فشار و تاریخچه‌ای کوتاه
سال‌های سال است که اندازه‌گیری فشار، مورد اعتنا دانش قرار گرفته هست. در نقطه نهایی قرن شانزدهم میلادی، گالیلئو گالیله (1564 تا 1642) حق تصویب اختراع سیستم پمپ آب مستعمل در سیستم آبیاری را به اسم خویش تصویب کرد.

(بیشتر بدانید: در سال 1592، گالیله با به کار گیری از یک لوله تست و یک پیاله آب، او‌لین دماسنج را سر هم کرد. لوله برعکس گردیده بود و تا نصفه در آب بود، در فایده وقتی که هوای باطن لوله خنک گردد، وسعت کاهش پیدا می‌نماید و آب بالا می آید. زمانی این هوا گرم خواهد شد، وسعت بیشتر گردیده و آب به تحمیل خارج می‌رود. در بهره سطح آب، دمای هوای را اندازه‌گیری می‌نماید.)

هسته‌ی اساسی این پمپ، یک سیستم مکش بود که می‌توانست آب را تا حداکثر 10 متر بالا چیره شود. وی هرگز ادله این محدودیت را متوجه نشد، که علت‌قسمت دیگر محققان شد تا این پدیده را آیتم استیناف قرار بدهند.

در سال 1643، فیزیکدان ایتالیایی اوانجلیستا توریچلی (1608-1647) فشارسنج (بارومتر) را ابتکار کرد که با آن می‌توانست فشار اتمسفریک (نیروی هوا روی سطح زمین) را بررسی کند.

وی با لبریز کردن یک لوله یک متری با جیوه یک تست ایفا داد، یک سوی این لوله سیلد (بسته) بود و سمت دیگر غوطه‌ور در ظرفی از جیوه. ردیف جیوه مدام تقریبا 760 میلی‌متر غوطه‌ور بود. وی دقیقا استدلال این پدیده را نمی‌دانست، بنابراین آن را به نیروی تشکیل داد گردیده در سطح زمین نسبت بخشید. توریچلی همینطور منفعت گرفت که فضایی جا نهاده در اولِ لوله خالی بوده و نام آن را «خلاء» گذاشت.

پنج سال بعد از آن، فیزیکدان فرانسوی بلز پاسکال از این بارومتر به کار گرفت تا علامت دهد که فشار هوا در بالای کوهستان، کمتر می باشد.

در سال 1650، فیزیکدان آلمانی اتو فون گریکه اولی پمپ هوای بهینه را ابتکار عمل کرد، که رابرت بویل با آن تست‌های تراکم و رفع تراکم را ایفا بخشید و 200 سال آن گاه فیزیکدان و شیمی‌دان فرانسوی ژوزف لویی گیلوساک، انتخاب کرد که فشار گاز، محدود گردیده در حجمی اثبات، متناسب با دمای آن میباشد.

در سال 1849، یوجین بوردون، لوله بوردن را تصویب ابتکار کرد که تا همین امروز برای اندازه‌گیری فشار نسبی مورد به کارگیری قرار میگیرد. در سال 1893، امیل آماگات از پیستون وزن مرده در اندازه‌گیری‌های فشار استفاده کرد.

مردان تاریخچه اندازه گیری فشار
در چند قرن اخیر، با ظهور تکنولوژی دیجیتال، گستره‌ی بسیار متنوعی از امکانات برای کاربردهای متفاوت در بازارها پدیدار شدند. تعیین خصوصیات فشار از به عبارتی هنگامی که به مقادیر قابل اندازه‌گیری تبدیل شد، بها اکثری پیدا کرد.

تک تک سیستم اندازه‌گیری فشار از یک المان نخستین ساخته شده هست، که در تماس بدون واسطه یا این که غیرمستقیم با فرایند میباشد، جایی که تغییرات فشار فیس می دهد و یک المان ثانویه (ترانسمیتر فشار) که وظیفه‌ی آن تبدیل تغییرات در مقادیر قابل اندازه‌گیری برای به کار گیری در اکران، تحقیق و کنترل میباشد.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 69
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 16
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 14
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 32
 • بازدید ماه : 44
 • بازدید سال : 800
 • بازدید کلی : 1143
 • کدهای اختصاصی